Jak się spakować, lecąc na wakacje z rodziną?

Najtrudniejsze jest pierwsze pakowanie całej rodziny. Trening czyni mistrza i już po kilku wyjazdach, będziesz bez problemu to robić. Nie bez znaczenia jest to, że będziesz już wyposażona w odpowiednie walizki czy plecaki jako bagaż podręczny. Jak spakować się na pierwsze wakacje z rodziną?

Z biurem podróży czy liniami rejsowymi – sprawdź, jaki bagaż możesz zabrać

Jeśli lecisz na wakacje samolotem, kwestia bagażu jest ważna. W przypadku wykupienia wycieczki w biurze podróży sprawdź, jaki bagaż możesz zabrać w cenie. Biura podróży czarterują samoloty, więc zwykle nie ma problemu z bagażem. Zazwyczaj w cenie można zabrać jedną dużą walizkę o wadze do 20 kg i dodatkowo bagaż podręczny – walizkę kabinową, plecak czy torbę o wadze do 10 kg. Podobnie jest, gdy lecisz liniami rejsowymi, jednak każdy bagaż w tym przypadku wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty. Każda linia lotnicza ma swoje warunki i cennik przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego. Trzeba się z nimi koniecznie zapoznać przed lotem, by uniknąć stresujących sytuacji i nieprzyjemnych niespodzianek.

Dobre walizki to połowa sukcesu

Wybierając walizki, warto zastanowić się, jak często będziesz z nimi podróżować i w jaki sposób. Jeśli samolotem, to z pewnością warto postawić na porządne i mocne walizki z najodporniejszych materiałów. Możesz wybierać pomiędzy twardymi i miękkimi walizkami. Wśród twardych postaw na walizki z polipropylenu lub policarbonu. To materiały odporne na uszkodzenia, a jednocześnie elastyczne, a więc mniej narażone na pęknięcie. Walizkę kabinową możesz wybrać z materiału ABS, który jest najtwardszy, ale mniej elastyczny. Jeśli wolisz walizki miękkie, wybierz te z Codury czy z poliestru, które są najmocniejszymi materiałami. W walizkach miękkich warte uwagi są kieszenie i schowki, które przydają się zwłaszcza w podróży z dziećmi. Można schować tam zabawki, książeczki, ale także pieluszki na drogę czy ubrania na zmianę.

Jakie rozmiary walizek wybrać?

Podróżując z całą rodziną, warto rozważyć zakup zestawu walizek, który jest zwykle bardzo atrakcyjny cenowo. A co z walizkami dla dzieci? Jeśli są one już na tyle duże, by móc samodzielnie je pchać czy ciągnąć, warto je kupić. Walizki dziecięce nie tylko są praktyczne, ale także włączają maluchy w podróż. Dając dzieciom walizkę, przekazuje się im odpowiedzialność za nią. To bardzo angażuje dzieci – zarówno starsze, jak młodsze, a także buduje ich poczucie samodzielności i pewności siebie. Warto wybierać walizki przeznaczone dla dzieci. Są one z odpowiednich materiałów, ale także w pięknych, przyciągających wzorach i kolorach.

Czego nie warto zabierać?

Pakując bagaż na wakacje, trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście wszystko jest potrzebne. Choć ulubione kosmetyki są ważne, to rezygnacja z żelu pod prysznic czy szamponu, a nawet balsamu wydaje się wskazana, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w torbie. W hotelach rzeczy te zwykle są dostępne, a nawet jeśli nie są, można je w przystępnych cenach kupić na miejscu.

Pakowanie wchodzi w krew. Po kilku razach robi się to już intuicyjnie, zwłaszcza gdy już masz odpowiednie walizki i wiesz, co warto zapakować, a co można sobie odpuścić.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

  • Trudne zadanie ale walizka dla każdego uczestnika powinna wystarczyć 😉

  • I tak większość ludzi bierze rzeczy zupełnie niepotrzebne i to w tym jest problem

Dodaj komentarz